Artykuły

Akcesoria kominkowe

akcesoria_styloweakcesoria_nowoczesne

Gdy już wybudujemy nasz upragniony kominek należy się również zaopatrzyć w niezbędne akcesoria, które pomogą w utrzymaniu jego czystości.

Podstawowym zestawem akcesorium obok naszego kominka to pogrzebacz, szufelka i szczotka. Wytworzone mogą być w formie tradycyjnej z ciężkiego metalu, lub w stylu nowoczesnym ze stali nierdzewnej. Zawieszone na stojaku bądź na kominku podkreślają styl w jakim wykonany został kominek.

 

 

1141

W pomieszczeniu z kominkiem znaleźć się też musi miejsce dla drewna. Tradycyjne kosze przeszły dzięki projektantom metamorfozę. Te nowoczesne zasługują na miano pięknych mebli o rozmaitych kształtach i wielofunkcyjności, przykują uwagę nie jednego gościa.

 

 

 

 

Podczas dokładania opalu zdarzyć się może, że żar z kominka wypadnie co w najgorszym wypadku grozi pożarem, lecz na pewno uszkodzić może drewniany parkiet i panele. Aby uniknąć tych sytuacji należy zaopatrzyć się w blaszane lub szklane osłony pod kominek. Dla rodziców priorytetem jest ochrona swych dzieci, a przed rozgrzanym kominkiem czy kozą pomoże im składana barierka.

szklooslona