Artykuły

Kominek w sypialni

sypialnia

Kominek dodaje ciepła w każdym pomieszczeniu, lecz czy sypialnia to odpowiednie dla jego miejsce? Oczywiście, przecież lubimy spędzać czas patrząc na ogień i czuć bijące ciepło, kominek może być bardzo romantycznym elementem naszej sypialni. Przed zakupem trzeba się jednak głęboko zastanowić ile czasu tak naprawdę spędzamy lub będziemy przebywać w sypialni, ponieważ budowa kominka mija się z celem jeśli będziemy tam tylko na czas snu. Budowę kominka w sypialni najlepiej planować wraz z projektowaniem domu, ponieważ w późniejszym czasie umiejscowienie lub powierzchnia pokoju uniemożliwić może budowę kominka opalanego drewnem.

Osoby które nie chcą dodatkowych obowiązków wynikających z posiadania kominka tradycyjnie opalanego drewnem, mają do wyboru alternatywne kominki zasilane gazem zielnym/butan, bioetanolem lub prądem elektrycznym. Pierwsze dwa wymienione dają prawdziwy ogień, przy czym nie wymagają instalacji komina. Ważną zaletą jest to, że kominki te nie muszą być przytwierdzone do ściany, stanowić mogą autonomiczne urządzenie które umieścimy wedle upodobań.

Kominek elektryczny mimo, że nie wytwarza prawdziwych płomieni to producenci bardzo się postarali by ich sztuczne były trudne do rozróżnienia.

Reasumując kominek nadaje się nie tylko do salonu, umieścimy go w każdym pomieszczeniu a do wyboru jest wiele form i kształtów.