Artykuły

Kominki akumulacyjne

akumulacyjnyPieco-kominki to przykład powrotu do tradycyjnego staroświeckiego podejścia do ogrzewania naszych domostw. W zapomnienie idą stwierdzenia, ze co stare to niepraktyczne i niemodne, a wręcz przeciwnie.

Coraz większa liczba ludzi decyduje się na budowę kominka akumulacyjnego ze względów na jego walory grzewcze. Standardowe kominki z płaszczem powietrznym działają na zasadzie konwekcji i grzeją odpowiednio spalając paliwo, gdy ogień wygasa szybko tracą swe możliwości, a pieco-kominek grzeje przez długie godziny. Dzieje się tak poprzez zastosowanie w budowie materiałów kumulujących energie cieplną nie tylko z ognia ale również ze spalin, są nimi kafle, cegły szamotowe i płyty ceramiczne.

Tak powstały kominek po napaleniu do wysokiej temperatury i wygaśnięciu paleniska możemy pozostawić bez nadzoru i obaw przed wystąpieniem pożaru, on sam przez swoja całą obudowę oddawać będzie zgromadzone ciepło. Strona wizualna kominka akumulacyjnego nie odbiega znacząco od pozostałych, obłożyć go możemy pięknie zdobionymi kaflami lub użyć odpornego na temperaturę tynku i pomalować. Wybierając typ tego kominka uzyskujemy niezależność energetyczna oraz komfort użytkowania, a zachowujemy przy tym wizje płonącego ognia w domu.