Artykuły

Kominki rustykalne

rus

Charakterystyczną cechą kominków rustykalnych, jest ich wykonanie z cegły lub połączenie z kamienną zabudową. Dzięki temu, że kominki powstają z takich właśnie materiałów, śmiało można powiedzieć, że zarówno będą się świetnie prezentowały jak i będą również niezwykle trwałymi urządzeniami w naszym domu.

Bardzo często zdarza się również, że można spotkać kominki rustykalne wykonane z masy szamotowej lub akubetonu. W kominkach rustykalnych, często umieszczane są w górnej części paleniska drewniane belki. Ma to nadać wyjątkowego oraz swojskiego charakteru takiemu kominkowy.

Najczęściej w takich kominkach umieszcza się wkłady kominkowe żeliwne. Niesłusznie przyjęło się, że rus2kominki rustykalne pasują jedynie do wiejskich domów, nic bardziej mylnego. Coraz częściej dekoratorzy wnętrz decydują się na zestawienie tego typu kominka z nowoczesnym designem. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie niezwykłego kontrastu który sprawi, że taki kominek będzie w nowoczesnym wnętrzu bardzo ładnie wyeksponowany. Idealnie będzie się komponował z minimalistycznym, nowoczesnym wnętrzem.

Pięknie, w nowoczesnych wnętrzach prezentują się kominki wykonane z czerwonej cegły. Wyróżniają się na tle często białych i jasnych kolorów, jakie stosowane są w nowoczesnych wnętrzach. Nie da się wtedy nie zauważyć takiego kominka. Warto przełamać nowoczesność takim właśnie rodzajem kominka, który nada pomieszczeniu niepowtarzalnego charakteru.