Artykuły

Kominki zamknięte

kominek z

Chcemy przedstawić Państwu zalety wynikające z posiadania kominka z wkładem kominowym, których nie uświadczymy w innych rodzajach tychże urządzeń. Każdy kominek to nie tylko piękny i elegancki ozdobnik naszych wnętrz, ale przede wszystkim sposób na zapewnienie tak potrzebnego nam ciepła w jesienne i zimowe dni.

Bezpieczeństwo

Pierwszy i bardzo  ważny aspekt który stoi za wyborem zamkniętego wkładu. Ogień jest odseparowany od domu materiałami odpornymi na wysoką temperaturę zmniejszając ryzyko pożaru oraz rozprzestrzeniania się dymu.

Wydajność

Wysoka sprawność, aż ponad 80% ciepła otrzymujemy ze spalonego paliwa. Wynik taki uzyskujemy dzięki zaawansowanej budowie  wymienników ciepła wkładów. Duża wydajność niesie ze sobą oszczędności na spalanym paliwie.

Kontrola

Regulacja spalania, mamy kontrole nad szybkością spalania paliwa poprzez dostosowanie ilości dostarczanego powietrza do paleniska, służą nam do tego szybry. Zmniejszona dawka powietrza spowalnia proces spalania wydłużając go nawet do kilkunastu godzin.

Praktyczność

Warianty grzewcze, kominek możemy używać jako uzupełnienie posiadanej instalacji dogrzewając nim pomieszczenia w najbliższym jego sąsiedztwie. Ogrzać możemy tez cały dom, w tym celu posłużą współpracujący system DGP dostarczający ciepłe powietrze w całym domu lub płaszcz wodny podłączony do CO. Dodatkowo możemy uzyskać ciepłą wodę użytkową.

Doradzimy Państwu przy wyborze odpowiedniego do waszych wymogów kominka uwzględniając odpowiednio dużą moc nominalną potrzebną do zapewnienia ciepła w domu.