Artykuły

Konserwacja kominka

kominiarz

Jeśli chcemy by sprzęt i urządzenia w naszym domu służyły nam przez długie lata musimy o nie należycie zadbać, ta sama zasada dotyczy kominka. Konserwacje i czyszczenie wkładu kominkowego oraz przewodów kominowych należy przeprowadzać dwa razy, pierwszy w połowie sezonu grzewczego a drugi po jego zakończeniu. Przed przystąpieniem do czyszczenia należy się upewnić, że wkład jest wystygnięty, w innym wypadku doznać można oparzeń. Do usunięcia sadzy z szyby drzwi i wnętrza wkładu dostępne są różnego rodzaju detergenty. Niewolno używać szczotek drucianych ponieważ powłoki metalowe lub szamotowe ulegają niszczeniu, wykorzystać należy szczotkę z tworzyw sztucznych. Skontrolować trzeba również uszczelki w drzwiach, ewentualna wymiana jest prosta i niekosztowna.

Do oględzin przewodu kominowego wzywamy kominiarza, który profesjonalnie sprawdzi stan i wykona nie zbędne czynności konserwacyjne, fakt ten zostanie udokumentowany na piśmie.

Zapamiętać należy, że konserwacja, czysty wkład i przewód kominowy to nie tylko sprawna praca kominka ale przede wszystkim bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich.

W TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO!  

Przed każdym sezonem grzewczym na życzenie Naszych klientów przyjeżdżamy na przegląd kominka.