Artykuły

Pęknięta szyba w kominku

sz  Szyby kominkowe przystosowane są do bardzo wysokich temperatur i odporne na dość silny nacisk,  jednak zdarzyć się może ze uda nam się ją stłuc. Pęknięta szyba w kominku dyskwalifikuje go z użytku a szkło trzeba wymienić. Oczywiście możemy wezwać do jej wymiany fachowca lub zrobić to samodzielnie. Taka wymiana nie jest uciążliwa i skomplikowana, a potrzebne nam narzędzia znajdują się w każdym garażu. Pierwszą i najważniejszą czynnością jest ustalenie skąd wziąć i jaka to ma być szyba. Przy zakupie kominka możemy uwzględnić taką okoliczność i upewnić się czy firma sprzedająca gwarantuje dostarczenie nowej szyby. Zazwyczaj przy zakupie kierujemy się odmiennymi kryteriami a problem szyby spoczywa na właścicielu.

Aby zdemontować szybę należy od wewnątrz drzwiczek odkręcić kilka śrubek, a rozbite elementy szkła układać na płaskim podłożu tak aby odtworzyć kształt w celu dokładnego pomiaru długości i szerokości. Wybierając firmę dostarczającą należy szukać takiej, która oferuje nie tylko szyby o określonych wymiarach ale również docina do wymiarów wskazanych przez klienta.

W trakcie demontażu szyby okazać się może, że uszkodzeniu uległa również uszczelka pomiędzy szybą a drzwiczkami, kupimy ją w sklepach budowlanych.